Pořiďte si solární panely

Pořiďte si solární panely

Posted in Produkty


Solární energii získáváme ze slunečních paprsků a ze slunečního záření. Sluneční energie je jedním z typů obnovitelné energie. Mezi další obnovitelné energie patří například vodní energie nebo větrná energie. Výhodou obnovitelných zdrojů je, e jsou šetrnější k naší zemi, jelikož po sobě nezanechávají takovou uhlíkovou stopu a nevypouští do ovzduší skleníkové plyny, jako je tomu například při spalování fosilních paliv. Solární energie je asi nejrozšířenější obnovitelnou energií, která se využívá v domácnostech. Jen se rozhlédněte po vašem sousedství. Dozajista najdete alespoň jeden dům, který bude mít na své střeše umístěné solární panely, které právě zajišťují vyrábění solární energie.

dům

Jak to funguje? V solárním panelu jsou umístěné malé elektrony. Ty se dají do pohybu v okamžiku, kdy na ně působí sluneční záření. Pohybem pak vzniká energie. Ta je poté vedena dál a přeměněna ve střídavý proud, který je už možné použít například pro napájení domácích spotřebičů, osvětlení, ohřev vody nebo na dodání energii vašemu automobilu. Kolik energie získáte záleží na tom, kolik solárních panelů máte, a pak samozřejmě také na počasí.

DŮM

Pomocí solární baterie je možné uložit energii, kterou nespotřebujete v ten den na později, třeba na dny, kdy bude naopak zataženo a nevlídné počasí. Nebo můžete využít možnosti vrátit energii kterou nespotřebujete dodavatelům elektřiny, kteří vám za ni mohou zaplatit. Pokud chcete mít své vlastní solární panely, využijte kvalitní firmu, která se zabývá montáží fotovolaiky, neboli solárních panelů. Správná montáž a instalace je velmi důležitá nejenom pro to, abyste správně přijímali sluneční energii, ale také pro vaši bezpečnost, aby nedošlo ke zkratu nebo poruše, které by mohla poškodit nejenom vaše solární panely, ale způsobit i například požár domu, což dozajista nechcete.

Loading