Získat hypotéku nemusí být snadné

Získat hypotéku nemusí být snadné

Posted in Finance

Získat hypotéku v dnešní době není vůbec snadné. Vzhledem k tomu, jak se v posledních letech proměnil trh s nemovitostmi, banky pozměnily své podmínky pro získání hypotéky. Nyní musíte opravdu splňovat jejich podmínky do puntíku, abyste na hypotéku dosáhli. To znamená mít dostatečné příjmy a mimo to také našetřený základ, který ke své hypotéce dodáte. Je běžné, že se jedná třeba o našetřených 10 % z celkové ceny nemovitosti. Takže pokud kupujete nemovitost třeba za 3 000 000, což je dnes běžná cena i za menší byt, znamená to, že musíte mít našetřených 300 000, aby vůbec banka uvažovala, že vám hypotéku poskytne. A to v dnešní situaci není vůbec lehké. Mnoho lidí přežívá od výplaty k výplatě a zkrátka kvůli tomu nezvládají ještě něco ušetřit.

peníze

Pokud se bojíte, že by vám banka hypotéku neschválila, pak je samozřejmě možnost nebankovní hypotéky. Té se spousta lidí vyhýbá, protože má pocit, že pro ně bude nevýhodná a bude mít nevýhodné podmínky. Možná dříve platilo, že nebankovní společnosti na svých klientech vydělávaly více, než je fér, ale to už dnes opravdu neplatí.

I u nebankovní společnosti můžete získat skvělé podmínky na hypotéku, které se budou blížit podmínkám, jaké máte u bankovní společnosti. To znamená dlouhá doba splácení i v délce několika desítek let, nízký úrok a podobně. Musíte si jen pečlivě vybrat společnost, u které si budete hypotéku chtít vzít a pak porovnávat nabídky, které dostanete.

domeček

Obecně ale platí, že nebankovní společnosti jsou při posuzování žádostí mírnější než banky. Dokáží zohlednit hodně věcí a nad jinými naopak přivřít oko. https://www.kosmas.cz/oko/ Nebankovní hypotéka bývá například jediná šance pro ty, kteří chtějí získat hypotéku v době, kdy je jejich jméno ještě v registru dlužníků, nebo mají teprve pár let po insolvenci, a tím pádem jsou uvedeni v insolvenčním registru.

Loading