Jak se vyhnout bolesti zad

Jak se vyhnout bolesti zad

Posted in Business


Snažili jste se někdy zvednout těžký předmět a u toho se v zádech ozval podivný zvuk? Nebo jste celý den proseděli u počítače bez toho, aniž byste absolvovali alespoň krátkou procházku? V tom případě si možná zaděláváte na pořádné problémy, protože jakmile záda jednou začnou bolet, můžete se takové bolesti dočkat opětovně. Proto se vždy vyplatí tyto bolestivé symptomy neignorovat a rychle se snažit učinit jim přítrž. A jakými způsoby si k tomu můžete pomoci? Ať už pracujete na jakékoliv pozici, často bývá složité se bolesti zad vyhnout. Můžete totiž dělat cokoliv, ale vyhnout se tomuto zapeklitému problému se vám třeba nepodaří.

mytí oken

Ohroženi jsou nejen lidé, kteří v práci zvedají těžká břemena nebo se celou dobu sklání nad pásem či počítačem, ale také zdravotní sestry a mnoho dalších pracovních pozic, které snad ani nelze vypsat. Osvědčeným a kvalitním tipem je pohyb. Nebojte se v práci protáhnout nebo krátce projít – postaráte se tak nejen o odpočinek zad, ale také dopřejete chvilku času na zotavení unaveným očím. Pokud je to možné, nesnažte se v práci udělat vše, a zvláště pracovníci kanceláři asi vědí, že je možné využít úklidových služeb úklid kanceláří Praha 1 tak, aby nemuseli v zaměstnání trávit žádný čas navíc.

bolest zad

V sedavých profesích je zcela vhodné vybrat i kvalitní židli, neboť na ní trávíte velké množství času. Stejnou péči byste při výběru nábytku měli věnovat také posteli, protože právě zde mají záda šanci si odpočinout. Protahování pomocí domácích cviků je také nanejvýš vhodné, neměli byste však cvičit, pokud cítíte, že se váš zdravotní stav ještě zhoršuje a žádné zlepšení nepociťujete. V takových případech je dobré navštívit lékaře nebo rehabilitační centrum, jehož pracovníci odhalí pravý problém a pomohou s vhodnými cviky, které doma s klidem pak můžete provádět i samostatně. A za to všechno se vám odměnou stanou zdravá záda, která se správnou péči jen tak bolet nebudou.

Loading