Zanesený odpad ve vaší domácnosti aneb pokračování seriálu Pat a Mat

Zanesený odpad ve vaší domácnosti aneb pokračování seriálu Pat a Mat

Posted in Business

Je velmi pravděpodobné, že budete znát večerníčkový loutkový seriál A je to!, s protagonisty jménem Pat a Mat. Tito dva kutilové byli známí již za socialismu a na počátku osmdesátých let bavili veřejnost svými vrtochy. Byli tak zapálení do kutilství, že to snad nemělo a nemá obdoby. Pokaždé jejich snažení končilo katastrofou, a tak jsme si my, diváci, přáli, aby nás nic takového nepotkalo v běžném životě. Bohužel se naše přání mnohdy nevyplnila a dopadlo to velice podobně.

odpadové potrubí

Přenechejte čištění odpadů profesionálům – natočit pokračování loutkového seriálu ve vaší domácnosti, když se vám zanese toaleta a kuchyňský dřez, by zřejmě nebylo vůbec obtížné. Stačila by kamera, klapka a šikovný střihač filmového materiálu. Vy byste pouze předvedli, co umíte. Samozřejmě tím nechceme zlehčovat vaše kvality a manuální zručnost, ale jistě by se našlo dost odvážlivců, kteří by v takovém případě vyváděli neskutečné věci.

instalatérské práce

Někteří lidé by do útrob odpadového potrubí spustili elektrikářské péro, které by se tam někde zachytilo, a nebylo by možné s ním pohnout ani jedním směrem. Jiní by tam možná spustili zednickou olovnici, anebo by vyzkoušeli nastavené pletací jehlice, bambusovou tyčku nebo pevný ocelový drát. Pokud by se nedařilo, možná by přišla na řadu kyselina fosforečná na čištění toalet a vzápětí hydroxid sodný.

Dalším problémem by mohl být zápach a děsná špína, která by se kolem vás objevila při snaze odpad vyčistit hrubou silou. Černé blátíčko by bylo pak všude – na koberci, na zdi, na oblečení, na botách a zápach z této hmoty by mohl vyvolat žaludeční nevolnost a zvracení by tomu všemu ještě přitížilo.

Nechcete-li se stát hlavními hrdiny filmové grotesky, raději zavolejte na pomoc havarijní servis. Instalatéři obvykle dorazí do hodiny a poradí si i s velmi zaneseným potrubím. Ostatně, stává se, že je problém až v domovní či pouliční kanalizaci, a s tím už si amatér holýma rukama nedokáže poradit.

Loading