Vše o kolagenu

Vše o kolagenu

Posted in Produkty


Kolagen řadíme do skupiny bílkovin. Jedná se o bílkovinu, která má v našem těle největší zastoupení. Její hlavní funkce je pojivová funkce. Kolagen se nachází především v tkáních, kůži, šlachách, vazech, kostech a podobně. Díky němu jsou naše tkáně odolné a natolik pružné a elastické, že vydrží i natahování.

Kolem třiceti let začne produkce kolagenu v našem těle klesat. Tato změna počátku není dramatická, ale určitě je lépe preventivně začít doplňovat kolagen hned v tomto věku a brát to třeba jako prevenci než poté později litovat. Bez dostatku kolagenu vaše kůže nebude působit zdravě, bude náchylnější k tvorbě vrásek a podobně.A nejde jen o náš věk, existují další nejrůznější faktory, které přispívají k tomu, že kolagen postupně mizí z našeho těla. Ať už se jedná o špatnou životosprávu, kouření, nepoužívání SPF a mnoho dalších věcí, které mohou mít negativní vliv na tvorbu a kvalitu kolagenu.

klouby

Pokud máme kolagenu málo, měli bychom ho začít dodávat svému tělu jinak. Samozřejmě, že to lze i skrze stravu. Kolagen je obsažen především v mase a kostech zvířat, takže je vhodné konzumovat například vývary z kostí. Ale je nepravděpodobné, že byste jen stravou dokázali nahradit chybějící kolagen.

pleť

Proto je dobré začít kolagen užívat jako doplněk stravy. Vhodný je například hydrolyzovaný kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/. Takto naformulovaný kolagen je nejvhodnější k užívání, protože se snadno vstřebává a tělo si dokáže vzít veškeré jeho benefity. Kolagen posiluje naše kosti, má pozitivní vliv na prevenci některých nemocí a také má účinek na nehty a vlasy. Nehledě na to, že správná hladina kolagenu funguje proti předčasnému stárnutí pleti, tvorbě vrásek a dalších problémů s pletí. Jak vidíte, mít dostatek kolagenu je velmi důležité, proto určitě začněte užívat doplňky stravy.

Loading