Co je to dotherm

Co je to dotherm

Posted in Produkty

U valné většiny materiálů i produktů již z jejich názvu můžeme s poměrně velkou přesností vytušit, k čemu vlastně slouží. Jiné jsou však pro člověka, který se v daném oboru nevyzná, doslova záhadou. A to je škoda, neboť by mohl zjistit, že zrovna ten daný produkt by se mu mohl hodit. Typickým příkladem může být dotherm https://www.imtts.cz/produkty/termoizolacni-materialy/. Jedná se o relativně nový materiál, avšak s poměrně širokým využitím. Má totiž vynikající tepelné i elektrické izolační vlastnosti. K tomu je navíc velmi lehký, tvárný a dobře těsnící.

dotherm se často uplatní na transformátorech

Není tedy divu, že se čím dál častěji využívá v průmyslové výrobě jako izolátor, a to jak proti teplu, tak i, a to častěji, proti elektřině. Najdeme jej nejčastěji u koncovek kabelů, ale i na mnoha dalších místech. Je zde však otázkou, zda jej můžeme využít i u sebe doma. Pravdou je, že pro soukromé použití je jeho využití v surovém stavu poněkud limitované. Zdaleka ne každý má totiž nástroje na jeho zpracování. Avšak lze jej koupit v podobě nejrůznějších koncovek či destiček, které lze vložit na místo, které chceme odizolovat. Díky tomu si mnohem lépe zabezpečíme dům, neboť naprostá většina požárů vzniká právě vadnou izolací a z toho vzniklým zkratem či výbojem elektrického proudu, případně zvýšením teploty hořlavého materiálu nad určitou hranici. A s oběma případy nám dotherm může pomoci.

vedení elektrického proudu

Výhodou je, že izoluje i proti vysokému napětí, s čímž má valná část běžně používaných izolačních materiálů problémy. Proto je používán často například i na transformátorech, které představují nejslabší místo vedení elektrického proudu. Jak již bylo řečeno, v běžné domácnosti se až tak nevyužije. To je také důvod, proč o něm není mezi běžnými lidmi příliš známo. Přesto bychom jej neměli zatracovat. Najdou se totiž případy, kdy se hodí i pro obyčejného člověka. Pokud tedy potřebujete tepelnou či elektrickou izolaci, rozhodně neprohloupíte, když se na tento materiál podíváte. Kdo ví, třeba bude zrovna pro vás ten pravý.

Loading