Fólie na autosklech mají svůj význam z několika důvodů

Fólie na autosklech mají svůj význam z několika důvodů

Posted in Produkty

Technologie výroby autoskel prošla za dobu svého vývoje mnoha úskalími a podařilo se jí vyřešit i jeden z nejzávažnějších problémů, které v této souvislosti nastávají. Když se vám totiž nechtěně podaří zakopnout v bytě o koberec a dopadnout přímo na skleněnou výplň vnitřních dveří, můžete se ošklivě pořezat skleněnými úlomky. Toto je sice absurdní příklad, ale hlavně je méně pravděpodobný, než autonehody, kde se při nárazu vysype sklo do kabiny na řidiče a spolujezdce. Kdyby bylo autosklo podobného složení a konstrukce, jako skleněné tabule oken a dveří, mnoho lidí by v autech vykrvácelo jen díky rozbitému sklu, proto se skla vyrábí tak, aby se při rozbití roztříštila na drobné kousky, které nejsou špičaté a ostré.

červené auto

Přesto se však sklo vysype, a i když vás přímo nepořeže, je to velmi nepříjemný pocit, mít jej nasypané pod tričkem, nátělníkem, v kalhotkách, ve slipech a v ponožkách. Tomuto jevu perfektně zabrání Nanofilms pro Nano nanofilms.cz, tedy tenká autofolie, která se instaluje na vnitřní strany autoskel. Při nárazu zůstane sklo přilepené na fólii a nepronikne do kabiny vozu.

folie

Toto je tedy jedna z vlastností fóliích na sklech v autě a my bychom se ještě rádi v krátkosti zmínili o té další – zásadní, a sice ztmavení skel. Tmavá skla v autě perfektně chrání vaše soukromí, ať parkujete před domem, u nákupního centra, na dovolené u penzionu, anebo jste na cestách. Nikdo nemá příležitost nahlížet do interiéru vozu, pozorovat, s kým jedete, zda máte s sebou vaše děti, zda je uvnitř auta manželka nebo vaši rodiče, jaké zboží jste nakoupili a jaká zavazadla tam máte. Někteří zvědavci dovedou odtud odvodit řadu informací a je to i lákadlo pro zloděje, kteří se rádi zmocní nějakého zapomenutého předmětu. Do auta s tmavými skly se mohou zdráhat vlézt, protože nemají stoprocentní jistotu, že se uvnitř auta již nikdo nenachází.

Loading