Sporty pro ženy

Sporty pro ženy

Posted in Sport

Vybrat si vhodnou fyzickou aktivitu, která odpovídá jak věku, tak tělesné kondici je pro mnoho žen oříškem. Mnohé se často nechají zlákat svými partnery ke sportu, který je určen mužům a jenom málokterá žena v něm může dosáhnout požadované úrovně. Protože v dřívějších dobách byl sport výhradně mužskou záležitostí a dokonce ani olympijských her se ženy nezúčastňovaly. Přestože si v současnosti mohou vybrat libovolnou fyzickou aktivitu, ne každá je pro ženský organizmus vhodná. Zdravotní stav a rovněž věk je určujícím při volbě sportu ve volném čase. Snad nejdůležitější před zahájením nové tělesné aktivity je chuť ji provozovat. Protože pokud ženu sport baví dosahuje v něm mnohem lepší výsledky.

V bazénu

Mezi nejoblíbenější ženské sporty, které se provozují venku je od jara do podzimu, je běh a cyklistika. Které lze sice provozovat i s partnerem. Ale je potřeba vyloučit jakékoliv srovnávání v rychlosti . Protože fyzická zdatnost obou pohlaví je rozdílná a u žen by se mohla vytratit radost z pohybu. Rovněž inline bruslení se stalo v současné době vyhledávaným sportem, který preferují především ženy. Stejně tak turistika, při které jsou využity nordic walking hole. Na kopcích je k často k vidění skupinka žen, které si uzpůsobí tempo svým potřebám a během výletů si stačí nejen upevnit svalstvo celého těla, ale probrat i všechny důležité informace.

Ženské sporty

Na které není během týdne čas. Stejně tak běžky, které v zimě často vhodně nahradí jízdu na kole. I v tomto sportu je vhodnější vyrazit v ženské společnosti. Protože muži určitě na počátku trasy zapnou stopky a budou se ji snažit zvládnout co nejrychleji. Společně je vhodnější lyžování sjezdové. Při kterém si jak muži, tak ženy volí vlastní nejen způsob, ale i rychlost jízdy. Ve vnitřních prostorách jsou pořádány kurzy kontaktních sportů přímo určených pro ženy. Stejně jako jóga či pilates, při kterém se pracuje především s dechem, jsou dobrou volbou i pro starší ženy. Pro ty mladší je vhodný aerobik, spinning či populární pole dance. Ženám, které často bolí záda je doporučeno plavání. Které lze provozovat během celého roku. Ani v těhotenství se nemusí sportovní aktivity zrušit. Doporučeny jsou všechny, které vyžadují menší fyzickou zátěž a poslouží jako dobrá příprava k porodu.

Loading