Pozvěte na dovolenou v Jeseníkách vaše přátele

Posted in Business

Udržujete přátelský vztah s vašimi kamarády a chtěli byste je překvapit něčím výjimečným? Uspořádejte pro ně dovolenou v Jeseníkách s běžným či nadstandardním vybavením apartmánů v Malé Morávce. Připadá vám, že zrovna tato destinace není ničím výjimečná, a že by se spíše pro tato účely hodil zájezd k moři? Pak na moře klidně zapomeňte, protože Jeseníky – to je doslova balzám na vaše pocuchané nervy.

stezka podél Bílé Opavy

U moře byste potkávali tisíce návštěvníků, kteří měli podobný nápad, jako vy, a pokud byste chtěli prožít dovolenou na mořské pláži o samotě, bez lidí, museli byste dlouho hledat opuštěný ostrov. V Jeseníkách sice také budete potkávat turisty, ale v rozhodně menším počtu.

Kde začít

V Jeseníkách je celá řada krásných zákoutí, ovšem začít byte měli dominantou celé Moravy – vrcholem Praděd. Je zde vztyčený vysílač s rozhlednou a s restaurací, která je v provozu po celý rok, a nemusíte mít obavy, že byste dorazili, a byl by zavírací den. Na Praděd se vyplatí vypravit za jasného nebe a slunečného počasí, kdy je z rozhledny možné dohlédnout až do sta kilometrů, a mít pod sebou rozsáhlou oblast Hrubého Jeseníku je velmi opojný a zvláštní pocit.

výhled z Jeseníků

Z Pradědu vede naučná stezka podél řeky Bílá Opava, která na jeho svazích pramení, doporučujeme zanechat vůz na parkovišti v Karlově Studánce a vydat se odtud pěšky vzhůru proti proudu řeky malebným kaňonem s mnoha zajímavými přírodními útvary.

Rašeliniště Rejvíz – Jeseníky jsou plné zajímavých překvapení. Jedním z nich je i překrásná krajina v oblasti mezi Vrbnem pod Pradědem a Zlatými Horami. Nenechte si ujít průjezd mezi Horním a Dolním Údolím až k náhorní plošině s rašeliništěm Rejvíz. Národní přírodní rezervace Rejvíz se nachází na zajímavém místě, kde proudí energie a bude se vám tu jistě dobře odpočívat anebo třeba i obědvat v místní restauraci. Z Rejvízu můžete pokračovat do lázeňského města Jeseník a přes Bělou pod Pradědem dokončit okruh s návratem zpět do Vrbna a Karlovy Studánky.

Loading