Jak řešit finanční tíseň?

Posted in Finance

Spousta lidí se aspoň někdy potýká s nedostatkem peněz. Někdo nemá na to, aby si koupil vše, co si koupit chce, někdo nemá dokonce ani na to, co přímo nutně potřebuje, a co se týká podnikatelů, ti někdy nemají ani na to, aby mohli dál pokračovat v provozování svých podniků. K tomu všemu jsou prostě peníze zapotřebí, a běda těm, kdo se potýkají s jejich nedostatkem, kdo se ocitají ve finanční tísni.

Nikdo určitě nechce žít v nedostatku. Ale osud už to tak někdy zaonačí, někdy se nedaří tak, jak bychom si to přáli. A pak zkrátka míváme jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. A ani náš účet nebo vkladní knížka nemusí vypadat lépe. A co potom s tím?

evropské drobné

Když nemáme peníze vlastní, nemůžeme pochopitelně nakupovat to, co by se za ně dalo pořídit. A abychom ani potom zbytečně nestrádali, už to můžeme řešit třeba jedině tím, že si aspoň nějaké peníze půjčíme. Což sice není dokonalé řešení, protože jde o peníze, které nám nepatří a které musíme časem jejich majitelům zase vrátit, ale někdy musíme být vděčni i za to.

Ale jsme-li na tom po finanční stránce nevalně, často se stane, že nám ti, na něž se obrátíme, pomoci odmítnou. Nemají k nám důvěru, a proto nám raději nedají ani korunu. Co kdybychom jim jejich peníze už nevrátili?

eura mince

A tak se musí lidé ve finanční tísni obracet na kdekoho, kdo půjčky nabízí, a doufat, že to někde vyjde. A jestli to někde vyjde těm, kdo mají skoupé příjmy a záznamy v registrech dlužníků, pak u nebankovní společnosti. Její 100% hypotéka Hypotéka bez registru se totiž na příjmy žadatelů ani na záznamy v jejich registrech dlužníků neohlíží. Tady musí žadatelé dát záruku, že všechno splatí, v podobě nemovitosti. Která by posloužila k uhrazení dluhů, kdyby si člověk vzal půjčku a pak ji nesplácel.

Taková záruka tedy bohatě stačí. A kdo ji poskytne, ten dostane peníze a může zase normálně žít.

Loading