Vznik webových stránek

Posted in Business

Nepovažuji se za odborníka, ale přesto jsem schopen podat velmi stručnou informaci o webech všeobecně. Jako každý výklad, jistě i tento odborníky řádně zacloumá, ale to nevadí. Tento článek není určen jim, ale široké veřejnosti, aby lépe pochopila princip fungování webů.

Začneme ab ovo. Pokud chce někdo vlastní web, má jen dvě možnosti. Zkusit to sám, nebo se s někým spojit. Když to zkusí sám, zjistí, že bez znalostí HTML, CSS a dalších věcí toho moc neudělá. A než se to naučí, uběhne spousta času. Jenže on spěchá, protože potřebuje otevřít internetový obchod.

stvba webu

Pokusí se tedy udělat web na základě šablon. To je práce pro cvičeného šimpanze, který to zvládne zhruba do minuty. Jenže šablona je šablona a nikdy nebude plně vyhovovat. Budou se muset učinit různé ústupky, aby to fungovalo. Ale nebude to fungovat úplně, tedy propojení přímé objednávky, platby a tak podobně. Prostě web na profesionální úrovni se vším všudy amatér neudělá.

Proto je nucen vyhledat někoho, kdo to umí a kdo ví, co s tím. Například tvorba webu Brno. Zde jsou lidé, kteří v této otázce zvládají s bravurou kde co. A umí to skutečně od začátku až do konce, a ještě pak zajistí hladký běh celého webu.

znázornění webu

Nuže, onen fiktivní člověk chce tedy web, a to prodejní, ale vůbec neví, jak začít. A rád by jej do večera. Lidé z výše citované firmy si jej vezmou pod palec a hned mu vysvětlí, že kvalitní web nepostaví večera ani sám čert. A pak vypracují několik návrhů a postupně je předkládají. Když má onen člověk vybráno, stavba může začít. Přijde grafik, programátor a další, kteří to dají všechno dohromady. Práci průběžně předkládají budoucímu majiteli, aby mohl navrhovat změny k obrazu svému. Nu, a když je hotovo, spustí se stránky nejprve ve zkušebním režimu a když vše šlape, jak má, web může začít fungovat. Jasně, že to spuštěním webu nekončí, je zde ještě SEO a další. Ale to už se sem opravdu nevejde.

Loading