Vodní plocha na zahradě

Vodní plocha na zahradě

Posted in Produkty


Vedra nejsou pouze záležitostí jižních krajin, ale bezpečně se drží i naší otčiny. Samozřejmě je řeč primárně o letních měsících, kdy i u nás často panují tropická vedra. Ta rozhodně nejsou pro lidský organismus ničím přínosná, spíše naopak. Valná část obyvatel je vlivem velkých veder dehydrována, což samozřejmě není dobře. Tento druh potíží se však dá docela dobře řešit, a to nejen pravidelným doplňováním tekutin, ale rovněž i koupáním. Ne každý chce ale chodit na rybníky, případně dokonce na veřejné koupaliště. Vana je sice na zchlazení dostatečná, avšak kdo si chce občas i zaplavat, ten potřebuje vlastní vodní plochu.

Bazén u moře

Ta může mít kupodivu i docela dost forem. V poslední době dávají lidé přednost přírodním řešením. Domácí rybníčky už nejsou ničím zvláštním, nicméně nejde o nic levného, právě naopak. Proto se pořád více vyplatí koupit si prostě klasický samonosný zapuštěný bazén, jenž sice také nebude za hubičku, ale rozhodně bude finančně schůdnější než výše zmíněné přírodní řešení.

Přijatelná cena

Jak již bylo naznačeno výše, tento druh vodní plochy není tak drahý, jak by si možná mohli mnozí myslet, na druhou stranu se však nejedná ani o nic laciného. Zapuštěné bazény mohou stát klidně i několik stovek tisíc, pokud si bude zákazník přát něco extra. Většina našinců se však spokojí s normální vodní plochou za pár desítek tisíc. V něčem takovém se totiž už dá docela normálně koupat, a hlavně plavat. V nepříliš prostorných bazénech toto příliš realizovat nejde, i když hodně záleží, kolik chce člověk investovat navíc.

Květ u vody

Šikovný doplněk

Vždycky se dá totiž do bazénu přikoupit i protiproud. Toto šikovné zařízení dělá přesně to, co se dá vydedukovat z jeho názvu, vytváří vůči plavci či plavcům proud, díky čemuž si mohou lidé zaplavat i na relativně malém prostoru. Mnoho protiproudů má navíc výhodu i v tom, že se dají různé nastavovat. Některé dokonce umožňují vytvořit si z vodní plochy během pár vteřin vířivku.

Loading