Jezdíte autem i v zimě?

Jezdíte autem i v zimě?

Posted in Produkty


Je tady začátek podzimu a každý řidič ví, co ho v dalším období čeká a nemine. Ranní škrábání námrazy na autě, jízdy v mlze a po namrzlých cestách a nečekané sněžení či plískanice, nic, co by přispívalo ke komfortu jízdy. Řada řidičů přes zimu ani raději nevyjíždí.

Jenže, co když jste řidič z povolání anebo je automobil jedinou možností, jak se ráno dostat do zaměstnání? To se potom snažíte mít auto v naprostém pořádku a hlavně používat všechny povinné prvky zimní výbavy auta. A všichni víme, co k ní nerozlučně patří. Ano, je to zimní obutí pro našeho čtyřkolového miláčka.

traktor

Mít zimní pneumatiky ale občas nestačí. Každý lyžař vám potvrdí, že k mnoha lyžařským střediskům se nedá vyjet bez sněhových řetězů a tak k běžné výbavě lyžařů patří i sněhové řetězy, které vozí v kufru svého auta.

Ale víte že existují i traktorové sněhové řetězy? I takový obrovský a silný stroj, který zvládá rozbahněné pole, může mít ve sněhu problémy a tak i na tato obrovská kola se vyrábí sněhové řetězy. Vždyť traktory patří na mnoha vesnicích k těm strojům, které protahují zasněžené cesty a zprůjezdňují je pro ostatní pro ostatní auta.

traktor

Zimní období, co se týká silnic, nemá asi nikdo moc v oblibě. Všechno to klouže, ráno trvá než se dá s autem vyjet, protože v noci nasněží i 20cm sněhu nebo přimrzne ranní mlha. Cesty jsou posolené, ale to zase ničí podvozek auta, zkrátka zima je pro řidiče nepříznivým obdobím, ale moc toho nezmůžeme, když žijeme v tomto zeměpisném pásu, kde se roční období pravidelně střídají. A přát si aby zima byla mírná a bez sněhu, je proti přírodním zákonům, stačí jaké výkyvy už nám předvádí globální oteplování.

Řídíte auto i v zimě a zvládáte všechny nástrahy zimního počasí? Víte, jak se zachovat, když se auto dostane do smyku? Nebo raději jezdíte přes zimu autobusem? Oboje má své výhody i nevýhody.

Loading